Czym nakładać podkład?

Podkład jest kosmetykiem bardzo zróżnicowanym jeżeli chodzi o konsystencję.Występują podkłady w musie, kamieniu, sypkie podkłady mineralne. Jednak najpopularniejszymi na rynku kosmetykami tego typu są podkłady płynne.

Sposoby nakładania podkładu

Sposobów nakładania podkładów jest kilka. Ich skuteczność będzie w dużej mierze zależała od rodzaju podkładu. Każdy sposób aplikacji będzie działał w przypadku innego podkładu. Choć nie jest powiedziane, że podkładów nie można aplikować na różne sposoby. Czasem jednak określona metoda szybciej przyniesie oczekiwane efekty.

Nakładanie podkładu dłońmi

Jest to najpowszechniejsza metoda. Nie wymaga żadnych akcesoriów. Przy odrobinie starań można uzyskać zadowalający efekt. Ważne jest, żeby podkład w skórę wklepywać. Pomoże mu to stopić się ze skórą.

Nakładanie podkładu za pomocą pędzli

Nakładanie podkładu przy pomocy pędzli jest powszechne w środowisku zawodowych makijażystów. Na rynku dostępnych jest wiele dobrych pędzli do podkładów. Wielką popularnością cieszy się na przykład pędzel Hakuro H50 oraz inne pędzle tej firmy. Należą one do kategorii pędzli ściętych. Nakładanie podkładu za pomocą tego typu pędzli powinno odbywać się w kierunku od góry na dół. Sprawdza się tu metoda stemplowania.