Zadbaj o zdrowie swoich rzęs

Tusz do rzęs to jeden z podstawowych damskich kosmetyków, jednak nie wszystkie panie wiedzą, że samo nałożenie tuszu nie wystarczy. Istnieją pewne zasady dzięki którym możemy cieszyć się pięknymi i zdrowymi rzęsami, dlatego też warto się do nich stosować.

Mycie szczoteczki w tuszu do rzęs

Nie każda z nas wie, że szczoteczka tuszu do rzęs powinna być myta co najmniej raz w tygodniu. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które malują rzęsy codziennie za pomocą tego samego tuszu do rzęs. Co ciekawe, Francuzki myją swoje szczoteczki średnio raz na dwa tygodnie. W Polsce brakuje powszechnej świadomości odnośnie tego, że jest to zabieg potrzebny. Tylko dzięki myciu, szczoteczka tuszu do rzęs jest w stanie zachować swój właściwy kształt. Poza tym, myjąc szczoteczkę, usuwamy z niej nadmiar tuszu, który doprowadza do sklejania rzęs.

Czesanie rzęs

Jeśli mimo wszystko nasz tusz do rzęs skleja rzęsy, powinniśmy używać dodatkowo szczoteczki, która rozdzieli nam włoski. Szczoteczka może być metalowa lub plastikowa. Niektóre kobiety używają szpilki do rozdzielania posklejanych rzęs. Nie jest to bezpieczne – wystarczy lekkie zadrżenie ręki, aby uszkodzić sobie strukturę oka i doprowadzić nawet do trwałej ślepoty.

Tusz z odżywką

Szukając idealnego tuszu dla siebie, postaraj się, aby nie tylko barwił rzęsy, ale także dostarczał im odpowiedniej ilości witamin. Współczesne tusze do rzęs mogą odżywiać rzęsy na podobnym poziomie co najlepsza odzywka, dostarczając im witamin z grupy E i B.