Jak dobrać podkład do makijażu?

Najczęstszym błędem popełnianym przez wiele kobiet jest nieumiejętne dobranie podkładu. Niestety, taki błąd szybko zostaje zauważony przez innych ludzi. Aby mu zapobiec, warto najpierw dowiedzieć się, jak dobrać podkład do swojej skóry.

SKÓRA SUCHA

Tutaj najlepiej wybrać podkład lekko nawilżający. Jeśli mamy dużo niedoskonałości do zamaskowania, zakupmy podkład w kremie. W innym przypadku spokojnie wystarczy nam zwykły podkład we fluidzie. No i pamiętajmy, aby przed każdym nałożeniem makijażu, wklepać dobry krem nawilżający w całą skórę twarzy. Dzięki temu ochronimy ją przed niekorzystnym wpływem danego fluidu.

SKÓRA TŁUSTA I MIESZANA

Kobiety o skórze tłustej lub mieszanej zwykle pragną uzyskać lekki efekt matu. Tutaj najkorzystniejszy będzie podkład Revlon. Jest on dostępny w postaci fluidu, który z łatwością można nałożyć na całą twarz. Warto przy tym zastosować specjalny pędzelek lub małą gąbkę. Dzięki temu nie nałożymy zbyt grubej warstwy podkładu. A to mogłoby powiększyć problem przetłuszczającej się skóry.

Oczywiście zanim zakupimy wybrany podkład do swojej cery, musimy sprawdzić dokładnie jego kolor. Najlepiej to zrobić po prostu na twarzy w świetle dziennym. Dzięki temu dokładnie określimy, jaki kolor będzie dla nas najlepszy i zakupimy dla siebie idealny, doskonały podkład.