Baza pod makijaż i jej rola

Każda pani chce codziennie wyglądać pięknie i nieskazitelnie, a tym bardziej na ważnych uroczystościach, takich jak ślub czy innych tego typu wydarzeniach. W jaki sposób sprawić, że przez cały dzień nasza cera będzie nienaganna. Ogromną rolę odgrywa umiejętnie zrobiony makijaż, z użyciem między innymi takich produktów, jak baza pod makijaż.

Dodatkowa warstwa piękna

Baza ma za zadanie wyrównać skórę, zlikwidować drobne zmarszczki i wypukłości bądź blizny. Oczywiście ten efekt utrzymuje się tylko do momentu, kiedy kosmetyk jest na naszej twarzy. Ponadto sprawia on, że podkład i inne kosmetyki do makijażu lepiej się trzymają i pozostaną na swoim miejscu przez cały dzień. Najlepiej swoje zadania spełnia baza silikonowa. Powinny na nią uważać jedynie osoby, które mają skórę skłonną do zaskórników i zatykających się porów.

Bazę nakłada się cienką warstwą na nawilżoną kremem skórę. Następnie na nią kładziemy podkład, korektor, puder i róż oraz bronzer. Bazę można również położyć na powieki i nie musi to być specjalny kosmetyk, przeznaczony pod cienie do powiek. Po zmyciu makijażu, warto również wykonać peeling skóry, który usunie resztki bazy i zapobiegnie zapychaniu porów. Nigdy zaś nie wolno spać w makijażu.